Petzl Tikka XP

180 lm
Dĺžka svietenia
100 h

• , zakúpené v Outland-Shop.eu

Svieti podľa očakávaní, výdrž batérii ešte testujem.

• Perfektný Spokojnosť
    • Nemám

Tak je to značka ktorú som už dávnejšie chcel. Zatiaľ ju mám veľmi krátko , ale určite dám vedieť neskôr .

• ľahké ovládanie, dobrá svietivosť,

Ocenenie

Produkt roku 2017 - Top v kategórii
Produkt roku 2016 - Top v kategórii
Produkt roku 2015 - Top v kategórii

Petzl Tikka XP je výkonná univerzálna čelovka. Umožňuje všetky aktivity výkonom 180 lúmenov a dosvitom 75 metrov. Toto svietidlo má 6 režimov svietenia. Technológia Constant Lighting zaručuje, že sa svietivosť s vybíjaním batérie neznižuje

Hlavné prednosti:

• 1 číra dióda so špeciálnou šošovkou, ktorá kombinuje kužeľ svetla – úzky pre ďaleký dosvit a rozptýlený pre periférne videnie
  • nový hlavový pásik zvyšuje pohodlie a drží pri dynamických pohyboch
  • režim 1 a 2– na blízko: široký, rovnomerný lúč
  • režim 3 – pre pohyb: zmiešaný lúč – pohodlný pohyb
  • režim 4 – dlhý dosah: zaostrený lúč
  • posilňovač výkonu BOOST – krátkodobé zvýšenie maximálneho výkonu
  • 1 červená dióda pre diskrétne osvetlenie v noci a bezpečnostnú signalizáciu blikaním
  • automaticky sa prepne do záložného režimu, keď sú batérie takmer vybité – signalizované blikajúcim svetlom
  • červené svetlo sa zapne, keď sú batérie prakticky prázdne
  • ľahko ovladatelé tlačidlo a to aj v rukaviciach
  • umývateľná čelenka

• typ batérie: 3× AAA / LR03 štandard, lítium, Ni-Mh
  • hmotnosť: 85 g vrátane batérií
  • IPX klasifikácia: IPX4 – ochrana pred striekajúcou vodou
  • 8 režimov svietenia:
  • režim ambient (biele svetlo): výdrž 100 hodín, dosvit 8 metrov, výkon 5 lúmenov
  • režim proximity (biele svetlo): výdrž 8 hodín, dosvit 30 metrov, výkon 40 lumenov
  • režim rapid movement (biele svetlo): výdrž 2 hodiny, dosvit 50 metrov, výkon 120 lumenov
  • režim boost (červené svetlo): výdrž 10 sekúnd, dosvit 75 metrov, výkon 180 lumenov
  • režim proximity (červené svetlo): výdrž 100 hodín, dosvit 5 metrov, výkon 5 lúmenov
  • režim strobe (červené svetlo): výdrž 400 hodín, viditeľnosť zo vzdialenosti 400 metrov

• , zakúpené v Outland-Shop.eu

Svieti podľa očakávaní, výdrž batérii ešte testujem.

• TOP Produkt kategórie v súťaži ProduktRoku 2017, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľ...

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• TOP Produkt kategórie v súťaži ProduktRoku 2016, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľ...

• Perfektný Spokojnosť
    • Nemám

• ľahké ovládanie, dobrá svietivosť,

• Výborná čelovka
    • Cenovo dostupná
    • Dobre drží na hlave a netlačí
    • S poplašnou píšťalkou
    • 3 režimy bieleho svetla
    • 2 režimy červeného svietenia
    • Sklon svetla, Rozptyl svetla
    • Dostatočný dosvit aj na opatrnú jazdu na biku
    • Nemám nič

Vrelo odporúčam

• TOP Produkt kategórie v súťaži ProduktRoku 2015, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľ...

• , zakúpené v Tribosport.sk

- bol to darček pre manželku a tá je spokojná, hoci mi hovorí, že sem tam sa stane že pár krát zabliká a svieti ďalej,
    - čo sa týka viditeľnosti - úplná spokojnosť

• , zakúpené v Tribosport.sk

• 4 rezimy svietenia (5lm, 40lm, 120lm, boost 180lm) + cervene svetlo (svietenie 5lm, blikanie).
    • V rezime 5lm vydrz 100hod - toto osvetlenie postacuje na zakladnu cinnost v terene, kde sa nevyzaduje velka intenzita osvetlenia (nie na pohyb terenom).
    • Prijemny doplnok cervenej diody.
    • Prijemny popruh na celo, netlaci, lahko nastavitelny na rozny priemer hlavy, celovka nie je tazka a nepada z cela.
    • Jednoduche ovladanie jednym velkym tlacidlom.
    • Celovka napajana troma AAA bateriami (alkalicke, nabijatelne).
    • Len do sucheho pocasia, kedze priestor pre baterie netesni a voda moze natiect do elektroniky a priestoru baterii.
    • Aretacia nastavenia sklonu celovky je plastova a vyzera chabo, snad vydrzi pri pouzivani.
    • Boost 180lm je len na 10sek, celovka ma max trvale osvetlenie 120lm.
    • Zamrzi len 2hod vydrz v rezime 120lm.

Pre nenarocne pouzitie v terene, kde nepotrebujeme extremny dosvit, velmi dobra na bezne aktivity.
    Jednoduche a kvalitne prevedenie celovky, lahke ovladanie.
    U mna vyhoda moznosti vymeny baterii, baterie bezne dostupne (3x AAA).
    Celovka ma Rezervny mod, cize pri svieteni so 40lm a 120lm nehrozi, ze pri vybiti baterii ostaneme po tme - celovka bude mat este dostatok zaloznej energie na svietenie s 5lm po dobu 40hod (realnu vydrz este nemam odskusanu, ale spolieham sa na papierove parametre).
    Na aktivity v dazdi sa treba poobzerat po vodotesnej celovke.

• , zakúpené v Tribosport.sk

• Potreboval som zdroj svetla okolo domu a na zahradu, aby som mal volne ruky a tato celovka mi plne vyhovuje. Mozno ju vyuzijem aj na ine ucely, ale na co som ju kupoval, na to ju perfektne vyuzijem. Svietivost je skvela, vidim vsetko co idem robit. Pouzil som ju aj v dazdi a vobec jej to neprekazalo aj napriek slabej vodeodolnosti ako udava vyrobca.
    • nic

Produkt splnil co som ocakaval. Za rozumnu cenu skvely produkt.